پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 28 شهريور 1401
کد 1046

فرماندار در جلسه معارفه رئیس جدید بنیاد مسکن میانه، با حضصور مدیرکل بنیاد؛

لزوم تسریع در اجرای طرح جهش مسکن در میانه

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه اکثر افرادی که در طرح ملی جهش مسکن ثبت نام کرده اند، از اقشار کم درآمد جامعه هستند، گفت: بنیاد مسکن سرعت اجرای این طرح در شهرستان #میانه را افزایش دهد. 
مسعود سعادتی در این جلسه تودیع و معارفه رییس جدید بنیاد مسکن میانه، خواستار تسریع در پروژه های نیمه تمام طرح هادی روستاها و آغاز عملیات طرح هادی روستاهای باقی مانده شهرستان میانه شد.

مدیرکل #بنیاد_مسکن آذربایجان شرقی با بیان اینکه در سطح استان 57 شهر زیر صد هزار نفر جمعیت داریم که میانه هم جزو آنهاست، گفت: آمار ثبت نام در طرح مسکن ملی تاکنون 62 هزار نفر بوده که از این تعداد 7 هزار و 500 نفر پالایش شده است.

سروری در این جلسه با اشاره به اینکه از 7500 نفر آمار پالایش شده، 450 نفر آن متعلق به شهرستان میانه است، گفت: در زمین هایی که توسط اداره راه و شهرسازی تعیین شده برای 304 واحد آن زمین تخصیص یافته،  300 واحد در حال اخذ مجوزها هستند و عملیات اجرایی 130 واحد نیز آغاز شده است.

وی گفت: دو پروژه بنیاد ساخت نیز داریم که هر کدام دارای 148 واحد می باشد و مردم می توانند برای آن ثبت نام کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه برای ثبت نام کنندگان این طرح تسهیلات 300 میلیون تومانی درنظرگرفته شده و مابقی آورده متقاضی خواهد بود، ادامه داد: از نظر گروههای ساخت در طرح مسکن ملی، شهرستان میانه رتبه اول در سطح استان را برخوردار بوده و آذربایجان شرقی نیز رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داده است.

سروری از افزایش اختیارات ادارات بنیاد مسکن شهرستان ها برای تسریع در امور و کاهش نیاز به مراجعات و مکاتبات اداری با مرکز استان خبر داد. 

سیدمرتضی حسینی نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه محدوده روستاها چندین سال قبل معین شده و امروز با توسعه روستاها، محدوده های قبلی نیز باید مورد بازبینی قرار گیرد، افزود: مشکل برخی روستاها در خصوص خارج از محدوده بودن، باعث شده روستاییان برای اخذ مجوزهای لازم برای انشعابات و سایر خدمات با مشکل جدی مواجه شوند. 

مهدی اسماعیلی دیگر نماینده میانه در مجلس هم مشکل تداخل محدوده روستانشینان بخش #کاغذکنان با منطقه حفاظت شده در این بخش و نیز عدم دسترسی به معادن ارزشمند در منطقه حفاظت شده کاغذکنان را مطرح کرده، گفت: لازم است ادارات بنیاد مسکن و #محیط_زیست در جلسه ای برای حل این مشکل چاره اندیشی کنند.
در این جلسه، علی اکبر احمدلو بعنوان رییس جدید #بنیاد_مسکن #میانه معرفی و از زحمات حیدر کبیری قدردانی شد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 28 شهريور 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه