يکشنبه 28 مهر 1398 20 صفر 1441 20 اکتبر 2019
تاریخ : دوشنبه 26 فروردين 1398
کد 296

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان: عدم امکان دولت برای پاسخ گویی به تمام نیازهای بیماران/ مجمع خیرین سلامت تشکلی غیرسیاسی، غیردولتی و غیرانتفاعی است

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان: عدم امکان دولت برای پاسخ گویی به تمام نیازهای بیماران/ مجمع خیرین سلامت تشکلی غیرسیاسی، غیردولتی و غیرانتفاعی است

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان: عدم امکان دولت برای پاسخ گویی به تمام نیازهای بیماران/ مجمع خیرین سلامت تشکلی غیرسیاسی، غیردولتی و غیرانتفاعی است
مدير عامل مجمع خيرين سلامت استان آذربايجان شرقی در مورد جايگاه نيكوكاران و خيرين سلامت در مرتفع شدن نيازهای بهداشتی و درمانی در نظام سلامت، گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران بر اساس آيات نص قرآن كريم بر اصل سلامت تاكيد و دولت را موظف كرده تا تمام امكانات خود را در جهت سلامت افراد كشور به كار گيرد اما به علت محدوديت‌های موجود امكان پاسخ‌گويی به تمام نيازهای بيماران توسط دولت امكان‌پذير نيست.
مجید پورناجی دراولین جلسه مجمع شورای خیرین سلامت میانه در سال ۹۸  ادامه داد: امكانات افراد متمكن و نيكوكار، نقش تعيين كننده‌ای در زمینه رفع نیازهای بیماران داشته و آنها بر اساس اصل انسانی و نوع‌دوستی، اقدامات قابل توجهی در زمينه‌های بهداشتی و درمانی در جامعه انجام داده اند.
وی با اشاره به فعاليت‌ها و اقداماتی كه تا كنون توسط مجمع خيرين سلامت در آذربايجان شرقی انجام شده است، افزود: مجمع خيرين سلامت آذربايجان شرقی تشكلی غير سياسی، غير دولتی و غير انتفاعی است .
پورناجی افزود: احداث بيمارستان، كلينيك، خريد آمبولانس، تامين تخت بستری، وجوه نقد درمان بيماران نيازمند از جمله اقداماتی است كه توسط خيران انجام شده و با پيگيری‌های مجمع خيرين سلامت در حال محقق شدن است.
وی با اشاره به اقداماتی كه می‌تواند برای اقبال مردم و خيرين در زمينه توجه به نيازهای سلامت كشور تاثيرگذار باشد، گفت: برنامه‌ريزی، احصای نيازهای بهداشتی و درمانی در هر استان، شناسايی خيرين متمكن به تفكيك شهرستان و متعاقب آن ارائه نيازهای هر شهرستان و ايجاد دفاتر نمايندگی مجمع خيرين سلامت در هر استان می‌تواند به سوق دادن خيرين برای اهدا و هزينه كرد در حوزه سلامت كشور تاثيرگذار باشد.
پورناجی ادامه داد: برگزاری جلسات استانی با حضور مقامات و خيرين، پيگيری مستمر تعهدات توسط مجامع خيرين استان‌ها، ايجاد بستر لازم فرهنگی در ارتباط با بهداشت و درمان، استفاده از افراد متمكن و خير در خارج از استان و خارج از كشور نيز از ديگر اقداماتی است كه می تواند تاثیر بسزایی برای فعاليت در حوزه سلامت داشته باشد.
وی با اشاره به اينكه خيرين انسان‌هايی وارسته هستند، افزود: خيرين بی هيچ منتی از دارايی و ثروت خويش بذل و انفاق کرده و راضی نيستند در تبليغات و سخنرانی‌ها از آنان نامی برده شود .
پورناجی اضافه کرد: زمانی می‌توان از اين ظرفيت انسانی حد اكثر بهره را برد كه مسئولان نظام نيز به طور مستقیم در اختيار اهداف خيرين بوده و و اين امر را وظيفه خود تلقی كنند.
پورناجی ادامه داد: اگر مسئولان از مجموعه خود، نمايندگان صاحب اختياری را در پروژه‌های كلان در اختيار خيرين قرار دهند از ظرفيت خيرين به صورت بهينه استفاده می‌شود  که  البته در اين ميان نقش رسانه‌های عمومی و صدا و سيما در جهت تنوير افكار عمومی و انعكاس اهميت موضوع، قابل توجه و انكار ناپذير است.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 26 فروردين 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه