دوشنبه 5 اسفند 1398 29 جمادى الثانية 1441 24 فوریه 2020
تاریخ : شنبه 6 مهر 1398
کد 421

فرماندار ویژه میانه:

پروژه مهر از مهمترین برنامه های سالانه آموزش و پرورش است که اجرای آن نیازمند همکاری برون بخشی است

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به اهمیت پروژه مهر که بهار تعلیم و تربیت و آغاز آموزش رسمی کشور است گفت: پروژه مهر از مهمترین و حساسترین برنامه های سالانه آموزش و پرورش است که اجرای آن نیازمند همکاری برون بخشی است.
 
محمدرضا مشایخی در جلسه شورای پروژه مهر، با اشاره به اهمیت پروژه مهر با توجه به موارد موجود از مسئولین آموزش و پرورش انتظار می رود که با دقت  و حساسیت بیشتری نسبت به تقویت نقاط ضعف سال گذشته اهتمام به خرج دهند.
 
وی ضمن قدردانی از تلاشها و خدمات مجموعه دستگاهها و ادارات سطح شهرستان که در سالهای گذشته حضوری فعال در امر آماده سازی مدارس داشته اند تصریح کرد: در راستای اجرای پروژه مهر باید تمام ادارات با توجه به  ظرفیت و پتانسیل خود همکاری لازم را با آموزش و پرورش  داشته و زمینه رسیدن به اهداف مورد نظر در حوزه آموزش رسمی کشور را فراهم کنند.
 
فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه هیچ کوتاهی و هیچ توجیهی در پروژه مهر قابل قبول نسیت تاکید کرد: باید در اجرای هر چه بهتر پروژه مهر به گونه ای عمل کنیم که شهرستان میانه جزو برترین ها در منطقه و سطح استان  باشد .
 
وی تصریح کرد: تمامی اعضای شورای آموزش و پرورش باید به صورت شورایی پروژه مهر را مدیریت کنند، ضرورت همکاری و تعامل برون سازمانی در اجرای پروژه مهر را مهم خواند.
 
مشایخی در ادامه فضاسازی مناسب، ایجاد نشاط، سازماندهی نیرو و اطلاع رسانی از پیشبرد امور و آگاه سازی مردم را شرایط مهم مدیریتی برای اجرای هر چه بهتر پروژه مهر برشمرده افزود: در مجموع تنها انتظار از مسئولین در تمامی حوزه ها کاهش دغدغه مردم است .
 
فرماندار ویژه میانه همچنین همکاری تنگاتنگ شبکه بهداشت و درمان با آموزش و پرورش برای ارائه مشاوره های روان شناختی در جهت کاهش اضطراب و استرس در دانش آموزان را مهم خوانده، افزود: این موضوع باید جزو اولویتهای فرهنگی،  اجتماعی و آموزشی قرار گیرد.
 
وی در پایان برتمهید مقدمات لازم برای شروع باشکوه سال تحصیلی جدید و ایجاد زیر ساخت های آموزشی و تربیتی در مدارس این شهرستان تاکید کرد.
 
گفتنی است در سال تحصیلی جدید در شهرستان میانه 25 هزار و 18 نفر به تحصیل مشغول خواهند شد که از این تعداد یکهزار و 299 نفر به پیش دبستانی، 13 هزار و 344 نفر به دبستان، 5 هزار و 901 نفر به متوسطه دور اول، 4 هزار و 317 نفر به متوسطه دور دوم و 157 نفر به استثنایی وارد خواهند شد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 6 مهر 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه