دوشنبه 5 اسفند 1398 29 جمادى الثانية 1441 24 فوریه 2020
تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398
کد 426

اولین کارخانه بسته بندی حبوبات و برنج کوبی تمام اتوماتیک در میانه با اعتبار ۵۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید

 اولین کارخانه  بسته بندی حبوبات و برنج کوبی تمام اتوماتیک در میانه با اعتبار ۵۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید 

اولین و بزرگترین کارخانه برنج کوبی تمام اتوماتیک بنام سفید دانه برادران انگوتی در میانه با اعتبار ۵۳ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی و تسهیلات بانک ملت با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه و اعضای شورای اداری شهرستان به بهره برداری رسید.
این کارخانه با ظرفیت ۱۲۰ تن در روز زمینه اشتغالزایی مستقیم ۳۵ نفر و غیرمستقیم ۲۵۰ نفری را فراهم آورده است. 
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در آیین بهره برداری از این کارخانه، با بیان اینکه تمامی کارهای ما باید به سمت مکانیزه و هوشمند شدن متناسب با زمان به پیش رود احداث این کارخانه را نماد بارز این موضوع عنوان کرده گفت: وجود کارخانه های نظیر این باعث اشتغالزایی و تسهیل امور کشاورزان بویژه زارعین برنجکار است.
 
وی به ظرفیتهای مهم میانه در زمینه های کشاورزی، باغداری و دامداری اشاره کرده افزود: در حوزه زراعت و کشاورزی در عین بهره برداری باید آیندگان را در نظر گرفت زیرا که این منابع فقط مختص ما نبوده و متعلق به آیندگان نیز بوده و ما باید در حفظ آب و خاک برای آنها تلاش کرده و این منابع را از هر نوع آسیب مانند آلودگی و از دسترس خارج کردن برای کشت و کار دور نگهداریم تا این منابع بازدهی خود را از دست ندهند.
 
مشایخی در ادامه با بیان اینکه امنیت غذایی در کنار امنیت عمومی و سلامت یکی از شاخصه های تامین استقلال در کشور است گفت: ما در جنگ اقتصادی هستیم و بهترین راه مقابله عمل به منویات رهبری و تلاش در عرصه اقتصاد است که در این خصوص باید با تلاش بیشتر  زمینه استقلال غذایی شهرستان را فراهم کنیم.
 
فرماندار ویژه میانه اقدام برادران انگوتی را در راستای برنامه های دولت برای توسعه پایدار روستایی و اشتغال روستایی خوانده بیان کرد: چنین حرکتهایی برای دیگر سرمایه گذاران الگو بوده و ما نیز با هماهنگی امور و با ارائه اقدامات و تسهیلات لازم، به تسهیل کارهای سرمایه گذاران در شهرستان کمک خواهیم کرد.  
 
مشایخی در پایان برای همکاری های لازم و پیگیریهای مربوطه استان و کشوری در خصوص توسعه این کارخانه و رفع مشکلات احتمالی بعدی آن  اعلام آمادگی نمود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 مهر 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه