دوشنبه 5 اسفند 1398 29 جمادى الثانية 1441 24 فوریه 2020
تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398
کد 427

فرماندار ویژه میانه:

تقویت پلیس تخصصی، پلیس امین، بصیر و پاسخگو با پلیس هوشمند میسر است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ویژه شهرستان میانه گفت: تقویت پلیس تخصصی، پلیس امین، بصیر، مردمدار و پاسخگو با پلیس هوشمند میسر است.
 
محمدرضا مشایخی در آیین صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان به مناسبت هفته نیروی انتظامی با تبریک این هفته به تمامی تلاشگران و جان برکفان نیروی انتظامی، امنیت در داخل و مرزهای ایران را مدیون  دلاورمردی، ایثار و از خود گذشتگی نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی خواند.
 
وی با قدردانی از عملکرد تامینی و انتظامی نیروهای انتظامی شهرستان که سبب توفیقات بیشتر در شاخصه های امنیتی و انتظامی نسبت به سالهای قبل شده اضافه کرد: نزدیک به ۳ دهه از افتخارات نیروی انتظامی می گذرد و این نیرو توانسته با شاخصه مردمی بودن و در کنار آنها بودن، با ولایتمداری، انجام کارهای پیشگیرانه و مقتدرانه و تقدیم شهدای بسیار در راه انقلاب و نظام در راستای تامین نظم و امنیت، عظمت این شغل را به اثبات برساند.
 
مشایخی در ادامه امانتداری نیروهای انتظامی، ارزشی بودن، حفظ ولایتمداری، روحیه جهادی و ارتقای آن، مشارکت پیشگیرانه در کارهای اجتماعی و اقدام پیشگیرانه، مردمی بودن، رافت مردمی که سبب تقویت سرمایه اجتماعی اعتماد است، سازگاری با پیشرفت زمان به صورت علمی، عمل به فرمایشات رهبری با مجاهدت تمام، انضباط، اقتدار و صلابت در عین مردمی بودن، رویکرد تخصصی، رویکرد پیشگیری در امور اجتماعی، پاسخگویی به مردم و ارائه گزارش به آنها، حفظ روحیه ایثار و شهادت طلبی در میادین مختلف را از جمله شاخصه هایی عنوان کرد که سبب تمایز نیروهای نظامی  بویژه نیروهای انتظامی با سایر نیروهای نظامی در دنیا گردیده است.
 
فرماندار ویژه میانه همچنین به بهره گیری نیروهای انتظامی از هر فرصت برای پذیرش انتقادات و پیشنهادات از سوی مردم و پاسخگویی به آنها اشاره کرده افزود: این خصیصه نشان از مردمی بودن عوامل انتظامی است.
 
مشایخی، تحقق گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری و منویات ایشان در این گام با رویکرد ورود جوانان برای تحقق اهداف آن را نیازمند امنیت خوانده گفت: تامین امنیت در جامعه امروزی به پلیس هوشمند نیاز دارد که بتواند از بروز جرائم مختلف بویژه در فضاهای مجازی و فضاهای متفاوت از فضای عینی پیشگیری کند.
 
وی در پایان افزود: ساختن جامعه ای اسلامی با تمدنی نوین اسلامی ایجاب می کند که همه ما مسئولین و نیروهای نظامی و انتظامی در کنار مردم در جهت تحقق گام دوم انقلاب قدم برداریم.
 
در این مراسم از کارکنان و افسران نمونه نیروی انتظامی شهرستان تجلیل شد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 مهر 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه