دوشنبه 5 اسفند 1398 29 جمادى الثانية 1441 24 فوریه 2020
تاریخ : چهارشنبه 1 آبان 1398
کد 441

فرماندار ویژه میانه در آیین افتتاح باشگاه سوارکاری رخش:

توسعه صنعت اسب سبب اشتغالزایی است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با تبریک آغاز بهره برداری از باشگاه سوارکاری رخش در میانه از سوی بخش خصوصی با همکاری اداره ورزش و جوانان را موجب توسعه صنعت اسب با اشتغالزایی بالا عنوان کرد. 
محمدرضا مشایخی در آیین بهره برداری از باشگاه سوارکاری رخش، این اقدام را منشا گرفته از مبانی اعتقادی در آیات قرآن کریم و سفارش شده از سوی رسول اکرم صلی الله خوانده گفت: شور و نشاط اجتماعی، آثار فرهنگی، افزایش تحرک همگانی، اشتغالزایی و توسعه صنعت بزرگ اسب در شهرستان از جمله مزایای ایجاد این باشگاه با اقدام برای پرورش اسب است.
 
وی با اشاره به اینکه شهرستان میانه شهر طلایی ورزش کشور محسوب شده و قدم در راهی گذاشته که می تواند بعنوان پایتخت ورزش کشور مطرح شود اضافه کرد: این امر زمینه و بستر لازم را برای توسعه ورزش های بیشتر در شهرستان از جمله اسب سواری را فراهم آورده و ما می توانیم با استفاده از افراد متبحر در این رشته تخصصی بعنوان مربی و افراد علاقه مند به یادگیری در حوزه قهرمان پروری قدم برداریم.
 
مشایخی با قدردانی از ادارات مربوطه در تسهیل طی مراحل اداری برای ایجاد این باشگاه و تقدیر از سرمایه گذار این طرح و نیز سرمایه گذار پرورش اسب در روستای النجارق، این اقدامات را سبب توسعه صنعت سودآور اسب ذکر نمود.
 
 این طرح، یک هکتار محوطه سوارکاری دارد و با هزینه ۳ میلیارد ریالی بخش خصوصی ساخته شده است.
 
این باشگاه، هشت راس اسب و اصطبل و پانسیون خصوصی دارد و آموزش رشته جدید ولتینگ (حرکات نمایشی روی اسب) از جمله فعالیت‌های آن خواهد بود.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 1 آبان 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه