پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 18 ارديبهشت 1400
En
تاریخ : يکشنبه 12 ارديبهشت 1400
کد 789

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه در ستاد مدیریت بحران شهرستان؛

باید از پیامدهای منفی کمبود و تنش آب با مدیریت صحیح جلوگیری شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه اولین جلسه مدیریت بحران شهرستان در سال جاری با محوریت انرژی و کنش آبی برگزار می شود  گفت: با توجه به کمبود بارشها، آمار و ارقام واصله در این راستا و همچنین در راستای جلوگیری از پیامدهای منفی کمبود و تنش آبی باید مساله آب در اولویت مدیریت بحران باشد.

دکترمحمدرضا مشایخی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان، ضرورت تامین آب شرب در روستاها با توجه به کمبود آب را در اولویت مدیریت بحران برشمرد و اضافه کرد: در برخی شهرها مشکل نخواهیم داشت اما در بعضی شهر و روستاهای شهرستان نیازمند مدیریت صحیح از سوی ستاد و مسوولین مربوطه هستیم.

فرماندار ویژه میانه، خواستار احصاء موارد و مسائل انرژی در شهرستان و پیگیری آنها از استان شده و افزود: در صورت لزوم از طریق فرمانداری نیز پیگیری لازم انجام خواهد شد.

رییس ستاد بحران شهرستان بر اجرای طرح های انرژی هدفگذاری شده تا آخر خرداد تاکید و تملک چاههای مورد نیاز در حوزه آبرسانی را از مهمترین اقدامات برای پیگیری خواند و از اقدامات اداره آب و برق در جهت نوسازی، هوشمندسازی، جابجایی ها، شبکه و اصلاح آنها همچنین اقدامات آب و فاضلاب که امورات روستایی نیز به آنها واگذار شده قدردانی نمود.

مشایخی نظارت و پایش بر انشعابات ادارای، خانگی و برخی صنایع با حساسیت بالا را ضروری خواند و اضافه کرد: پیش بینی حمل سیار آب با توجه به تجربه های گذشته و جوابگو نبودن  شرایط فعلی برای آب شرب در روستاها و همچنین مدیریت صحیح آب یکی از راهکارهای جلوگیری از تنش های آب خواهد بود.

فرماندار ویژه میانه در ادامه خواستار جلوگیری از هدررفت آب در روستاها شده و با اشاره به سوء استفاده ها از سوی معاندین و مخالفین اظهار کرد: باید با مدیریت صحیح جلوی هر گونه بهره برداری برای این افراد را گرفته و در مسائل اجرایی و اعمال تصمیمات و پاسخگویی به مردم انعطاف بیشتری به خرج داده تا بتوانیم با موفقیت از این مسائل عبور کنیم. 

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 ارديبهشت 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه