پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد 802

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در دیدار مدیرکل ثبت احوال استان:

ثبت احوال به عنوان یکی از ارکان اجرای دولت الکترونیک نیازمند پیشرفت و ارتقا و تغییر رویکرد است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با قدردانی از سعی و تلاش؛ تعامل و همکاری های بین ادارات از سوی ثبت احوال شهرستان گفت: تلاش ثبت احوال در امور مختلف بویژه در انتخابات بصورت فعالانه است.

دکتر محمد رضا مشایخی در دیدار محمد حیرت‌انگیز مدیرکل ثبت احوال استان اضافه کرد: در حوزه ثبت احوال در سطح شهرها و بخشها تمامی امور به نحو احسن انجام شده و مشکلی نیست و خواستار ارتقاء پیش از وضعیت فعلی هستیم.

وی در بحث فرآیند الکترونیکی کردن امور به نقش محوری ثبت و احوال در فرایند های سامانه های مرتبط با دولت الکترونیک اشاره کرد و گفت امروز ثبت احوال نیازمند پیشرفت، ارتقا و تغییر رویکرد در راستای تسهیل در خدمت رسانی به مردم است ، وی اطلاعات و آمار را پایه و اساس عنوان کرد و گفت: نقش آمارهای وقایع حیاتی در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های اجتماعی و اقتصادی کشور بسیار مهم و موثر است .

مشایخی با اشاره یادآور شد: همکاری و استفاده از خدمات همه دستگاه‌های مرتبط با اداره ثبت احوال به نحوی که بتوان از همه ظرفیت‌ها و امکانات آنها در ارائه خدمات و پوشش ثبت به‌موقع وقایع حیاتی اقدام شود امری ضروری است.

 

مدیر کل ثبت احوال استان نیز در این دیدار گفت: ضرورت و کار ثبت احوال به لحاظ مسائل هویتی بسیار حساس و نقش ثبت احوال در تولید آمارهای بروز به عنوان پایه و اساس تصمیم گیریها بسیار حائز اهمیت است.

محمد حیرت انگیز با اشاره به ظرفیت تولید ماهانه سازمان ثبت احوال به میزان ۲ میلیون و ۵۰۰ کارت؛ بخش عمده تاخیر در صدور کارت را مسائل برون سازمانی عنوان کرده این امر را در دست پیگیری خوانده و با تصریح بر رویکرد تولید داخل در بحث کارت هوشمند بر صدور کارت در تیراژ بالا و تحویل به مردم در اسرع وقت خبر داد.

وی با توجه به خدمات در حال توسعه کارت هوشمند از افراد باقی مانده از ثبت نام درخواست کرد تا در سریعترین زمان ثبت نام کنند.

حیرت انگیز در پایان خواستار تمهیداتی برای ثبت نام افراد تحت پوسش بهزیستی و کمیته امداد و یا بی بضاعتان در جهت تحمیل نشدن هزینه اضافی از جمله کارمزد شد.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه